KKBK0005932
BRANCH
INDORE PALDA BRANCH
ADDRESS
18A AND 8B GROUND FLOOR THE FINANCE HUB MUNDLA NAYATA NEMWAR ROAD PALDA INDORE MP 452020
BANKCODE
KKBK
MICR
DISTRICT
PALDA
CITY
INDORE
STATE
MADHYA PRADESH
Definition
What is IFSC Code
The IFSC code is made up of three parts:
  • The fifth character (0 in KKBK0005932) is reserved and is typically zero, separating the bank code from the branch code.
  • The last six characters (005932 in KKBK0005932) are the branch code for INDORE PALDA BRANCH.